Na trhu působíme od roku 2002
klimatizace@omega-bakery.com     +420 603 150 800
Odpověď: Není to tak jednoduché. Výběr jenom podle metrů čtverečních by byl riskantní. Trochu přesnější (i když také jen orientační) výpočet poskytuje kalkulačka, která bere v úvahu i výšku místnosti. To ale pořád nic neříká o tepelném zatížení interiéru – jaká je orientace na světové strany, jak velká a jak izolovaná jsou okna, jaké jsou zde spotřebiče, které vydávají teplo (něco jiného je malý pokoj jen s postelí a stolkem, anebo navíc se dvěma počítači!), zda je například místnost přímo pod plochou střechou, která se zahřívá, nebo naopak třeba nad chladným průjezdem. Tady všude jsou rozdíly, které dovolují vypočítat tepelnou zátěž místnosti velmi přesně a podle ní pak vybrat tu správnou klimatizační jednotku.
Tepelnou zátěž vám vypočítají naši technici zdarma.
Odpověď:Stropní i splitové klimatizační jednotky vhodné do obytných místností i kanceláří mají tichý chod. Vnitřní jednotka je zcela tichá, navíc má ten nejtišší program na spaní. Venkovní jednotka (na fasádě, terase, chodníku a pod.) má něco kolem 47-50 dB a je tedy hlučná asi jenom jako nejtišší myčka nádobí.
Odpověď: Klimatizaci si nejen zapnete, ale také si rovnou zvolíte režim – tedy přesnou teplotu a další faktory jako proudění vzduchu, které může být zcela neznatelné. Všechno je ve vašich rukou a záleží jenom na vás. Klimatizace dneška jsou opravdu „inteligentní“, jejich moderní systémy nám vždy ponechávají nohy a záda (tedy to, co v letním průvanu nejsnáze prochladne) v teple, zatímco hlava a ruce se příjemně ochlazují.
Odpověď: Ano – výkonné filtry ve vnitřní klimatizační jednotce zachytí i jemné částečky prachu a pylu, vzduch se tak vlastně pročišťuje. Vzduch můžeme pomocí klimatizace také libovolně parfémovat.
Odpověď: V parném dni k dosažení příjemného pocitu někdy není třeba klimatizací snižovat teplotu, postačí snížit vzdušnou vlhkost. Klimatizace zvládne i to! Vyšší teplotu při nižší relativní vlhkosti totiž snášíme lépe – chybou by tedy bylo přechladit místnost a riskovat nastydnutí. Zatímco pokud pouze snížíme vlhkost, začne se nám ihned lépe dýchat a celkově se osvěžíme.
Více informací naleznete také v našem slovníčku pojmů.

Jakékoliv další dotazy Vám rádi zodpovíme – kontaktujte nás

Dárek k nákupu

Ke klimatizaci od nás získáte měsíční členství do pražského wellness fitness klubu I’M FIT v hodnotě 3 500 Kč

Zobrazit >